+420 602 221 102 info@pandhys.cz

Aktivní účinné látky

 

INKA aktiv produktová řada pochází z peruánských And  deštného pralesa. Je vyroben z léčivých rostlin s dávnou minulostí, s léčivou silou, která se opírá o staletou znalost a zkušenost.

Paleta INKA aktiv obsahuje 13 přírodní účinné látky, z toho 12 extraktu rozpustné ve vodě a 1 přírodní rostlinný olej. Účinnost těchto látek byla dokázána na sérii klinických testů.

Všechny složky INKA aktiv jsou čisté, vysoce koncentrované, nekonzervované výtažky z rostlin, garantované ne z GMO (geneticky modifikované) a bez přídavku ropných látek.

 

Proč Peru a proč Inkové?

Peru je velmi bohatá země s biologickou rozmanitostí. Odhaduje se na 20000 druhů rostlin, z celosvětového druhu rostlin 8%se nachází na perském území.

Společně s našimi partnery se snažíme hledat přírodní udržitelný zdroje a jejich využití v kosmetice.

Kultura Inků v mnoha ohledech je působivá a jedinečná. Již dlouho před XVI. století před dobytím španělů, velice vybíravým  a důmyslným způsobem využívali a používali různé druhy  rostlin k léčbě či v péči o tělo. Nahromaděné znalosti a zkušenosti se předávali z generací na generace. Znalci těchto vědomostí se jmenovali curanderos, čili léčitel, které se snažili paralelně léčit tělo i duši. Věřili, že důležitým prvkem léčby těla je i léčba duše.

Milovali Zem a prvky, snažili pochopit souvislosti a vztahy mezi přírodou, zdraví a krásu.

Kosmetologie z And má za to, že Člověk a Pachamama (po kečuánsky:  Pacha= Země, Mama- Máma) tvoří jeden celek.  V duchu tomuto krásnému přirovnání a porozumění vypěstovali nespočet rostlin, které nejsou zdaleka určené jen ke konzumaci, ale na zachování zdraví, na léčivý či na  zkrášlující účinky.