Aktivní účinné látky

 

INKA aktiv produktová řada pochází z deštného pralesa peruánských And. Je vyrobena z rostlin s dávnou minulostí, jejichž léčivé účinky se opírají o staleté znalosti a zkušenosti.

Paleta INKA aktiv obsahuje 13 účinných přírodních látek, z nichž 12 tvoří extrakty rozpustné ve vodě a jeden přírodní rostlinný olej. Účinnost těchto látek byla prokázána sérií klinických testů.

Všechny složky INKA aktiv jsou čisté, vysoce koncentrované, nekonzervované výtažky z rostlin (zaručeně nejsou GMO, tedy geneticky modifikované) a bez přídavku ropných látek.

 

Proč Peru a proč Inkové?

Peru je velmi bohatá země s biologickou rozmanitostí. Z celkového výskytu 20 000 rostlin na planetě se na území Peru nachází  8%!

Společně s našimi partnery se snažíme hledat obnovitelné přírodní zdroje a jejich využití v kosmetice.

Kultura Inků je v mnoha ohledech působivá a jedinečná. Již dlouho před XVI. století, před dobytím Peru Španěly, používali původní obyvatelé velice důmyslně různé druhy rostlin k léčbě a k péči o tělo. Nahromaděné znalosti a zkušenosti si pak předávali z generace na generaci. Nositeli těchto vědomostí byli curanderos, čili léčitelé, kteří se snažili paralelně léčit tělo i duši. Věřili, že důležitým a neoddělitelným prvkem léčby těla je i léčba duše.

Inkové milovali planetu a její prvky, snažili se pochopit souvislosti a vztahy mezi přírodou, zdravím a krásou.

Kosmetologie z And má za to, že Člověk a Pachamama (po kečuánsky:  Pacha= Země, Mama- Máma) tvoří jeden celek.  V duchu tohoto krásného přirovnání a porozumění vypěstovali Peruánci nespočet rostlin, které zdaleka nejsou určené jen ke konzumaci, ale také k zachování zdraví díky svým léčivým i  zkrášlujícím účinkům