Depilace

 

VŠEMOCNÝ CUKR, KTERÝ DOKÁŽE V KOSMETICE VŠE

Zrod příběhu PANDHY´STM je datován na samotný začátek XXI. století. Naše cukrová depilace je nepochybně stále vlajkovou lodí v této oblasti trhu. Rozhodli jsme se,  že tuto populární depilaci pozvedneme na úroveň kosmetického ošetření tak, aby to byl příjemný zážitek pro klienta i pro kosmetičku. Dokázali jsme, že náš cukr nekazí zuby, nevychyluje ručičku váhy, ale je magickým základním přírodním materiálem při péči o krásu! Propojení tisícleté tradice a nejmodernějších metod při výrobě cukrové pasty spolu se speciální depilační technikou jsou ideální kombinací k účinnému a šetrnému odstranění i velmi krátkých chloupků – přirozeně ve směru jejich růstu. Tím se výrazně snižují následné nepříjemné bolesti a je vyloučeno přetrhávání chloupků ve folikulu. Kromě odstraňování chloupků je tento nezpochybnitelně přírodní materiál vhodný pro salonní ošetření a nabízí také mnoho zajímavých postupů při péči o pleť, či v boji s celulitidou.

Rozhodli jsme se povýšit depilaci mezi oblíbená ošetření, která jsou příjemná pro klienta i kosmetičku!

Proto jsme uvažovali o problémech, které přinášejí depilace voskem:

  • jsou bolestivé, protože živé kožní buňky se lepí do vosku, traumatizuje se kůže a nepohodlí často zvyšuje vysoká teplota vosku, riskuje se popálení kůže, často se mohou vyskytnout alergické reakce;
  • výsledek není ideální, protože je třeba minimální délky chloupků 5-10 mm a klientům tak dlouhé chloupky mohou vadit, zejména v létě. Použité vosky zůstávají na povrchu kůže, krátké chloupky k vosku nepřilnou, takže krátké, přetržené nebo zarostlé chloupky nelze odstranit voskem a depilace voskem je jednou z hlavních příčin zarůstání chloupků, protože vytrhávání chloupků proti přirozenému směru růstu nevyhnutelně vede k velkému množství chloupků přetržených ve folikulu nebo způsobí deformaci folikulů;
  • výsledek není dostatečně dlouhodobý, protože když je délka chloupků vhodná pro depilaci, bylo již většinou dosaženo fáze telogenu a pod vytrhávanými chloupky již dorůstají nové. „Holé“ období se tak zkracuje;
  • a k tomu všemu vosk může zanechávat skvrny, které mohou být odstraněny pouze s obtížemi, pokud vůbec!

 

PANDHY´STM…. PŘÍRODNÍ DEPILACE CUKREM

Trendem současné doby je upřednostňování přírodních materiálů. Maďarským expertům se podařilo vyvinout a patentovat účinný přírodní produkt, který získal v Paříži v roce 2006 Evropské Inovační Ocenění PIERANTONI. Cukrová pasta a gel se staly hitem celého kontinentu!

SPECIÁLNÍ DEPILAČNÍ TECHNIKA

Cukrová pasta není totožná s tzv. cukrovým voskem či s jinými cukrovými pastami. Obsahuje stoprocentní přírodní materiály: glukózu (pozor: ne potravinářskou) a vodu, nezpůsobuje poškození ani alergii pokožky. Pasta či gel jsou schopné penetrovat do pokožky a uvolnit chloupky.

Oproti ostatním cukrovým a voskovým produktům neobsahují kyselinu citrónovou (alergizuje, zvyšuje citlivost na UV záření) a oleje (nepřilne a nepronikne do  pokožky). Vyžaduje vlastní speciální depilační techniku: chloupky se vytrhávají po směru růstu, tudíž netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tato metoda odstraní i podélně zarostlé chloupky a při pravidelné depilaci lze dokonce zlikvidovat i zánět vlasových folikulů. Cukrová pasta PANDHY´STM se používá při teplotě shodné s teplotou těla, a tak nezpůsobuje překrvení a nepředstavuje nebezpečí ani pro křečové žíly.

Cukrová pasta PANDHY´STM se dá odstranit vlažnou vodu z jakéhokoliv povrchu. Nelepí se k živým kožním buňkám, nestrhává vrchní vrstvu pokožky a při jejím použití nehrozí bakteriální infekce – proto s ní lze depilovat i pokožku postiženou ekzémem či psoriázou. Touto metodou lze depilovat i diabetiky, neboť pasta je vlažná a nepoškozuje pokožku.

V případě, že z některé části těla se chloupky odstraňují těžko, lze se vrátit na jedno místo i vícekrát, aniž by hrozila iritace pokožky.