BeauTEA

 

BEAU TEA

floral SPA

PANDHY´S TM s radostí představuje produktovou řadu BEAU TEA, která nabízí 12 druhů různých, pečlivě vybraných, s velkou historií, širokém okruhu známý a používaný, nabízí zázračné evropské a asijské bylinné čaje v rámci floral SPA koncepce. S výběrem těchto smyslných  čajů přineseme do prostorů salonů krásy a SPA společné  zážitky léčivých bylin nejen léčení ale i zkrášlující.

Produkty BEAU TEA nabízí nekonečné možnosti a způsoby, jak integrovat profesionální kreativitou do ošetření, aby byly pestřejší,  voňavější a účinnější.

Především všechny čaje jako nápoj,  jsou jak samostatně, tak i kombinovaně nabízené klientům před, během či po ošetření kvůli účinkům ke zklidňování, relaxování, zahřátí, či zchlazení nebo jen tak, na žízeň.

Odvary z bylin mohou být využité na čištění pleti, tonizaci, obklady či aktuální řešení různých indikaci a odpovídající cíle.

Všechny druhy čajů se dá využít k napářkám, nebo do osvěžovačů vzduchu. K tomu použijte Beau Tea filtry podle libovolně  vybraných květů či rostlin nebo jejich kombinaci, pak filtr umístěte do nádrže, anebo připravte odvar a jednoduše místo vody naplňte jim.

Čaje můžete suché nebo převařené vmíchat do masky SUGAR PEEL-OFF od PANDHY´S TM COSMIX – your blend your beauty při pečlivém dodržení pokynů o její přípravě.

Beau Tea můžete nabídnout i pro své klienty na domácí použití. Seznamte je s mnoha možností každodenního využití těchto čajů ke zkrášlovacím rituálům pleti, těla, vlasů, koupeli nebo konzumaci.

V této Beau Tea knize se budeme snažit vás seznámit o nabízených rostlinách o historii, o účinných látkách a jejich zdravotních i kosmetických účincích, nebo se budeme snažit dát  nápady k jejich využití či dokonce probudit  vaši kreativitu k využití!

Krásný „čajování“!

Důležité: těhotné, resp. kojící matky, osoby pod vlivem léků by měli konzultovat konzumaci léčivých čajů s odborným lékařem.
BeauTea

floral SPA

Čaj z poupat růží

Tento čaj je z pravých růžových poupat, které se sbírají, když jsou ještě úplně mladé a pak se suší. Přirozená chuť a aroma je příjemná a záživná. Esenciální oleje, které se nachází v nich, napravují krevní oběh, blahodárně působí na srdce. Tento čaj je známý svým zklidňujícím  účinkem na tělo i duši, v jakékoliv  denní době pomůže se uvolnit.

Čaj z růže obsahuje  vitamin A, B3, C, D a E a vykázali, že má účinek proti infekcím, zejména močové cest. Vedle toho je prokázaný, že má vyšší zdroj vitamínu C, než pomeranč.

Příznivé  účinky na zdraví

Čaj z růží obsahuje hodnotné účinné látky. Pokožku zkrášluje, napravuje její stav, čistí dráhy meridiánů, dělá pružnější krevní řečiště. Může být účinný i na nemoci srdce a krevního oběhu, cerebrovaskulární (mozkové cévy)  choroby, vysoký krevní tlak, nemoci srdce a na onemocnění ženských reprodukčních orgánů. Koordinuje činnosti jater a sleziny, řídí životní energie a činnost žaludku.

Chuť čaje z růží je nasládlá, lehce nahořklá, osvěžující. Hlavní funkce jsou následující: regulace životní energie, zmírnění zklamání, povzbuzení krevního oběhu, snížení krevní stagnaci, regulace menstruace a tím spojené zmírnění bolesti.

Mezi lékařské účinky čaje z růží navíc patří i tyto vlastnosti: povzbuzuje činnost jater a krevního oběhu, pomáhá uvolnit vnitřní špatný hněv, vyrovnává náladu, působí antidepresívně.

Mimo to snižuje syndrom studených končetin, pocit silné únavy, pocit nízkého tlaku. Zvyšuje plodnost, podporuje endokrinní rovnováhu a podporuje detoxikaci.

Čaj z růží napomáhá organizmu bojovat s infekcí a napravuje mikroflóru střev.

Obsahuje prokazatelně vitamin C, pektin, kyselinu jablečnou a citronovou. Tyto složky pomáhají vyrovnávat duševní pohodu.

V časech, kdy máme hodně práce a je na nás vyvíjen tlak, čaj z růže pomáhá v tom, že se zklidníme, budeme vyrovnanější  náladu. Upraví naše náladu a zmírňuje tento stav.

Charakter příznivých účinků na zkrášlování pokožky

Je vhodný na všechny typy pleti.

Odstraní tzv. tmavé skvrny (známky nerovné povrch pokožky), zvyšuje stabilitu pórů( resp. zmírňuje jejich velikost), pomáhá napravit mastnou pleť.

Čaj z růže obsahuje víc vitamínu C než čerstvé ovoce jako např.: pomeranč, grapefruit či rajčata. Vitamin C hraje velkou roli za zachování zdravé, zářivé  pokožky.

Vyčistí ucpané póry a je vhodný na ošetření akné, je protizánětlivý a omezuje vznik vrásek.

Návod k přípravě a ke konzumaci

Doporučujeme čajovou soupravu: bílý porcelán nebo čiré sklo. To umožňuje sledovat krásné zabarvení, k nimž dochází, nebo sledovat poupata, jak se mění ve skle a to zvyšuje zážitek při konzumaci lahodného čaje.

Tradiční metoda:

Nejprve zalijme vroucí vodou poupata z růže. Poté sceďme květy a vodu vylijme. Tento krok se považuje za „oživení“ poupat.  Potom znovu nalijeme vroucí vodu na poupata a počkejte 2-4 minuty. Scedíme a pokud chceme, tak můžeme přisladit medem a pak můžeme vychutnávat požitek z čaje.

Naše kvalitní poupata můžeme zalít až třikrát.

Čaj z růže s mlékem

Předem smíchejme poupata s černým čajem. Poměr je: 1 čajová lžička a 3 čajové lžičky černého čaje.

Podle popisu shora přelijeme vroucí vodou a scedíme. Pak znovu nalijeme cca 150ml horkou vodu.  Přidáme 150ml čerstvého teplého mléka a 2 čajové lžičky medu ( nebo cukru). Míchejme do té doby, pokud se nezačnou objevovat  bubliny.

Nejlepší kombinace, chuť a aroma

Poupata růží jsou jedlé a velmi sladké. Polévka z čaje a nasycená vůně květin uvařená na světlou barvu a jemně sladkou aroma.

Nicméně pokud čaj z růže smícháme s černým čajem, oceníme to ještě více.

Pokud máme rádi sladší chutě, tak nejlepší kombinace je smíchat medem a mlékem. Sladkost medu aroma růží prodlužuje. Vůně růží nás udrží po celý den svěže a obnovuje náš mysl.

Složení: poupata růží

Optimální záruka skladování: 6-8 měsíců

Skladování: chladné, suché místo ve vakuově uzavřené nádobě, aby dlouho vydržel

 

BeauTea

floral SPA

Čaj z okvětních lístků růží

Čaj je z pravých okvětných lístků růží, které jsme po usušení jemně umleli.

Má veškeré vlastnosti, jako shora popsaný čaj z poupat.

Návod k přípravě a ke konzumaci

Návod je shodný se shora uvedeným doporučením jako u poupat z růží, ale u růžových lístků doporučujeme použít filtr nebo „vajíčko na čaj“. Vložme 1 čajovou lžičku směsi do filtru, stáhneme šňůrku a spařme. Po 5 minutách už můžeme vychutnat lahodný nápoj.

Složení: růžové okvětné lístky

Optimální záruka skladování: 6-8 měsíců

Skladování: chladné, suché místo ve vakuově uzavřené nádobě, aby dlouho vydržel


BeauTea

floral SPA

Levandulový čaj

Tento čaj se připravuje ze sušených levandulových květů. Levandule je houževnatá, mimořádně tolerantní, sucho snášející rostlina. Květy zachovávají svou vůni i po usušení a jsou i jedlé. S odpovídající péčí rostlina žije i 10 let.

Voňavé květy i poupata fialové barvy často použijí do směsi, tzv. pot- pour. Sáčky se sušenými květy se umísťují do šatních skříní a propůjčují jim svěží vůni a dobře působí i proti molům.

Tuto rostlinu pěstují i průmyslově, z květů se vyrábí olej, který se používá jako antiseptikum v aromaterapeutické léčbě.

Levandule je rostlina, která má velmi bohatou a kulturní historii.  Léčivá síla levandulí se datuje na PO KRISTU 60 LET????

Příznivé léčivé účinky

Historicky levanduli používali antisepticky, dále k udržení mentálního zdraví.

V době I. světové války, kdy antibiotika byly ještě vzácností, levanduli již používali ošetření jizev, na hojení ran a popálenin.

Tato rostlina je známá kvůli svým antibiotickým vlastnostem. Studie prokázali, že z ní získaný éterický olej s kombinací s éterickým olejem z geránie (Pelargonium graveolens) jsou schopné účinně léčit onemocnění bakteriemi Staphylococcus. Jiná studia zase prokázali, že levandule je schopná léčit zánět ucha, neboť nemá příliš silné účinky, ale je přírodní antibiotikum, tak je vhodné i pro děti.

V současnosti izolovali 4 druhů látek, o kterých se předpokládá, že budou úspěšné v léčbě Candidy. Na této poli probíhají další vědecké  výzkumy.

Levandule snižuje horečku, napomáhá pocením vylučovat toxiny z těla. Je silně antiseptická již dávno se používá na léčbu zánětu plic nebo krku způsobené faryngitidy či streptokoky. Podporuje též trávící systém, zmírňuje zvracení a průjem.

Lze použít ke kloktání, tím snižuje bolest v krku či hltanu, dokonce pomáhá i při bolesti zubů.

Předpokládá se, že napařování z odvaru levandule eliminuje bolest hlavy. Často se využívá její účinná vlastnost ke kvalitnějšímu spánku, má zklidňující účinky a tím snižuje úzkost a nespavost. Lidé po staletí využívají tyto vlastnosti tak, že  pod polštář umísťují větévku z levandule a tím se snaží zajistit klidný noční spánek.

Charakter příznivých účinků v oblasti péče o kráse

Levandulový čaj lokálně pomáhá při hojení ran, poškození pokožky, léčí vředy a abscesy.

Často se používá na léčbu popáleniny, odřeniny, záněty, i na ekzémy či dermatitidu.

Šetrně,  ale účinně léčí i akné, omezuje tvorbu mazu, zklidňuje pokožku a zharmonizuje její funkci.

Z těchto důvodů se hodí i nal vlasy, na vlasovou pokožku, proti tvorbě lupů a pomáhá i při likvidaci vší.

Odvar z levandule zklidňuje oči a citlivé oční okolí, jako obklad.

Návod k přípravě a ke konzumaci

Příprava čaje z levandulí je velmi jednoduchá. Ti, které mají možnost sbírat v přírodě jejich květ, usuší, poté mohou zalít vroucí vodou.

K macerování sušených levandulových květů se doporučuje použít dvojdílný sklo, protože je tak dobře vidět zabarvení. Lze ale použít filtr nebo tzv. „vajíčko“.

Jsou tací, kteří považují samostatný levandulový čaj za velmi silný, proto kombinují s lístkem máty, a pijí teplý i studený. Lžíce medu podle chuti  je také ideální kombinace.

Je důležitý, abychom léčivé čaje  připravili odpovídajícím způsobem, jen tak dokážeme „vydobít“ jejich správný účinek. Nelijme 200ml vroucí vody na 1čajovou lžičku levanduli (kterou dáme do filtru nebo jen tak volně do skleněné čajové nádoby). Zakryjme šálek s poklicí a nechme 10 minut  louhovat.  Poté přecedíme, nebo sáček vyjmeme a můžeme konzumovat.

Odpovídající teplota vody, zakrytí nádoby a doba louhování velkou měrou ovlivňuje kvalitu uvolňujících léčebných prvků. V případě levandule se nedoporučuje konzumovat denně větší množství než 5gramů.

Nejlepší kombinace, chuť a aroma

Čaj je purpurově zabarvený, s charakteristickou štiplavou (mírně pikantní) chutí a jedinečnou vůní. Je silně aromatický. Pokud bychom chtěli kombinovat, tak doporučujeme mátu, bílý, černý či zelený čaj.

Složení: levandulové květy

Optimální záruka skladování: 6-8 měsíců

Skladování: chladné, suché místo ve vakuově uzavřené nádobě, aby dlouho vydržel.

 

BeauTea

floral SPA

Heřmánkový čaj

Heřmánek je domácí rostlinou v Evropě i v Asii. Květy se používají na přípravu čaje, výtažek z nich na výrobu kapslí či tablet. Ve formě krému či masti se používají lokálně na pokožku, tekuté zase k výplachům  úst.

Blahodárné účinky na zdraví

Čaj z heřmánku všeobecně klasifikují za zázračný už velmi dávno. Již ve starém Egyptě považovali za všelék. Dnešní výzkumy z Anglie dokazují, že čaj z heřmánku je ulevující při různých   zdravotních obtížích, např.: u nachlazení, nebo  při bolesti břicha při menstruaci.

Jedna aktivní složka z esenciálního oleje heřmánku je bisabolol, který má řadu dobrých vlastností, např.: protizánětlivý, antibakteriální a protiiritační.

V květech se nachází složka apeginin, která uklidňuje centrální nervovou soustavu. Nejspíš proto si získala nejvíce slávy: napomáhá ke kvalitnímu nočnímu spánku.

Pracovníci výzkumu vysledovali, že konzumace heřmánkového čaje může souviset tím, že se v moči zvýší hladina  kyseliny hippurové ( což je produkt při rozpadu některých rostlinných sloučenin) nebo hladiny  glycinu( aminokyselina).

Přítomnost těchto sloučenin napovídá k vyjmenovaným dobrým účinkům.

heřmánek tedy posiluje imunitu a je účinný proti nachlazení

pomáhá uvolnit křeče svalů a menstruační

zklidňuje nervy

zklidňuje podráždění žaludku

zmírňuje záněty

napravuje funkci jater

napomáhá zmírňovat bolest a potíže s revma

dokonalý na vyplachování úst, eliminuje bakterie a omezuje zánět dásní

Zkrášlovací účinky

Éterické oleje a flavonoidy nacházející se v květu heřmánku prokazatelně snižují zánětlivé příznaky, které způsobují otoky nebo  zarudnutí kůže, zejména ve formě krému či obkladu bezprostředně aplikované na pokožku.

Její zklidňující účinek je znamenitý i na popáleniny ( i od sluníčka), na řezné rány či na hojení vyrážek.

Příznivý účinek na kondici pokožky je např.: při léčbě lupénky, ekzému, neštovice či na opruzeniny.

Heřmánek považují za účinné i při zesvětlování pokožky. Vedle toho čaj z heřmánku pomáhá jako obklady  na oči proti únavě i zesvětlení tmavých kruhů.  Zde je jednoduchý návod na tyto problémy:  namočme 2 sáčky s heřmánkem  a spařte horkou vodou. Nechte 5 minut louhovat, poté nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Pak tyto sáčky použijte jako obklady na oči.

Tato metoda je jednoduchá a rychlá, můžete použít i při pocitu suchých očí, zmírňuje svědění či pálení očí. Pokud vypijeme čaj, tak sedlinu z květů heřmánku vždy se dají využít!

Důležité upozornění

Jako v případě u všech léčivých  bylinek, tak i zde je třeba dbát na míru užívání a vyhnout se nepříznivým vedlejším účinkům. Vedlejším účinkem heřmánku je pocit ospalosti, proto dbejme  na to při řízení motorového vozidla nebo pokud  obsluhujeme stroje. U některých jedinců  požívání heřmánku ve velkém množství může vyvolávat zvracení, nebo může působit kožní iritaci. Pokud máte alergii na trávu či sennou rýmu, je třeba předem provézt vyšetření na alergologii.

Během těhotenství konzumace heřmánku se nedoporučuje, může působit abortus. Ani v případě, kdy užíváte léky na ředění krve. Obsahuje totiž látku kumarin, který též ředí krev.

Návod k přípravě a konzumaci

Vložme 1 lžičku sušených květu do šálku a opláchněte teplou vodou. Poté přilijme 200ml vroucí vody, zakryjme a nechme odstát 10 minut. Sceďme a můžeme přidat med či cukr.

Nejlepší kombinace, chuť a aroma

Osvěžující, jemná chuť, přírodně sladká vůně i chuť. Zvlášť příjemně chutná s mátou, levandulí, slazená medem či stévií.

Složení: heřmánkové květy

Optimální záruka skladování: 6-8 měsíců

Skladování: chladné, suché místo ve vakuově uzavřené nádobě, aby dlouho vydržel.

 

BeauTea

floral SPA

Čaj z květů měsíčků

Měsíček lékařský, nebo jen obecně měsíček patří do čeledě…..

Má bledězelené listy,  lesklé žluté nebo oranžové  květy.  Okvětní lístky jsou jedlé , v salátu jsou chutné a barevné. Podávají do krmení