GEORGIKON Wellness a léčivé bahno, Sušené bahno

 

PANDHY´STM GEORGIKON WELLNESS & LÉČIVÉ BAHNO

Toto bahno se těží ve světoznámých lázních Hévíz v Maďarsku. Nazývá se „ČERNÝM DIAMANTEM“. Skládá se z přírodní luční rašeliny, má vynikající tepelné a hydratační vlastnosti, proto trvale zlepšuje látkovou výměnu a zvyšuje přirozenou detoxikaci ošetřované plochy těla. Dlouhodobé a pravidelné ošetřování bahnem trvale posiluje imunitní systém a zajišťuje příjemný pocit po celý den. Toto bahno je světoznámé a nejen léčebně, ale i kosmeticky velmi pozoruhodné. Je dodáváno v původní přirozené (nevysušené) formě, proto nejsou sušením znehodnoceny drahocenné komponenty.

PANDHY´SGeorgikon wellnes a léčivé bahno je při pravidelném používání přirozeně absorbováno pokožkou, makročástice i mikročástice plnohodnotně pronikají do tkáně. Teplo (0,917 cal/cm3 K°) zajišťuje trvalé fyzické působení.

Bahno obsahuje následující účinné látky: 6% kyselinu huminovou, síru (24000-27000 mg/kg), vápník (rozpustný v horké vodě – 500-3000 mg/kg), hořčík (180-800 mg/kg), SO4 (1100-9800 mg/kg) a další stopové prvky. Bahno neobsahuje látky, které vyvolávají alergické reakce pokožky.

Používání bahna se doporučuje v klidovém stádiu po zánětech a při opotřebení kloubů a páteře, na doléčení zlomenin, při léčbě lupenky (psoriázy), při léčbě gynekologických potíží (chronické  záněty, menstruační poruchy), je vhodné také pro použití v kosmetice (masky).

Nikdy nepoužívejte bahno při zákazu léčby teplem a při zákazu léčby koupelemi!

Platí to zejména při infekčních onemocněních, horečnatých stavech, akutních zánětech kloubů, artritických záchvatech, plicních či nádorových onemocněních, srdečních či oběhových poruchách ( křečové žíly, kornatění tepen), při vysokém krevním tlaku, v těhotenství.

 

Tip: Bahno můžeme použít samostatně studené i teplé, dále můžeme cíleně smíchat s dalšími účinnými látkami. Např.: Do 40 °C vody ve vaně dejte asi 2 – 2,5 dl bahna. Ponořte se  na 20 min. Po koupeli se zabalte do prostěradla bez osprchování a odpočívejte 20 min. Poté se osprchujte s použitím PANDHY´S TM SIGMALINE mycí pěny a použijte tělové mléko PANDHY´S TM RATHANY.

 

PANDHY´S TM GEORGIKON SUŠENÉ BAHNO

Tato sušená forma léčivého bahna z jezera Hévíz  vznikla s vyloučením (vysušením) hodnotné termální vody kvůli snadnější  formu jeho využití. Sušené bahno se snadno rozpustí v produktech na vodní bázi, výborně se smíchává do všech olejů či krému, nebo do stahovacích pleťových masek. Hodí se i jako komponent na abrazívní peeling. Je kompatibilní s každým produktem PANDHY´S TM, CosMix TM a  TD™.