Vody z květů rostlin

 

Přírodní vody z květů rostlin se vyrábějí parní destilací z čerstvého rostlinného materiálu v během období sběru jednotlivých částí rostlin. Přísné technické specifikace a pravidla předepsaná bulharskou státní normou jsou základem technologie destilování. ŽÁDNÉ HYDROSOLY získané rozptýlením dříve destilovaného oleje ve vodě. ŽÁDNÉ HYDROLÁTY získané jako vedlejší produkty při destilování esenciálního oleje.

PANDHY´S TM RŮŽOVÁ VODA

PANDHY´S TM růžová voda se vyrábí parní destilací čerstvých květnových a červnových květů. Pochází ze známých růžových polí v bulharském Kazanlaku. Jde o zcela přírodní produkt pro péči o pleť a o vlasy. Neobsahuje konzervanty, barviva ani žádnou umělou parfemaci. Je známo, že PANDHY´S TM růžová voda pomáhá k zlepšení psychického stavu a funguje i jako afrodiziakum. Má také uklidňující i antidepresivní účinek.

Věděli jste, že z květů růže první na světě ve staré Persii získali vonný olej a vodu?

 

PANDHY´S TM LEVANDULOVÁ VODA

PANDHY´S TM levandulová voda má původ v údolí bulharského Kazanlaku z červencové sklizně čerstvých levandulových květů. Neobsahuje konzervanty, barviva ani žádnou umělou parfemaci. Více informací… PANDHY´S TM levandulová voda má tonizační efekt, zabrání vysoušení pleti, dodá mladistvý vzhled. Pravidelné používání omezuje tvorbu mazu a dodá vlasům lesk. Uklidňuje nervozitu, uvolňuje mysl.

 

PANDHY´S TM VODA Z MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO

Voda z měsíčku lékařského má účinek protizánětlivý a stahující. Sladce voní a je osvěžující a zklidňující. Je vhodná na problematickou pleť, při hojení, při spálení sluncem. Je to univerzální pleťové tonikum.

 

PANDHY´S TM VODA Z HEŘMÁNKU   

Voda z heřmánku je doporučována zejména pro citlivou a zanícenou pokožku. Má zklidňující účinky, proto doporučujeme na pokožku s ekzémem, akné, sluncem spálenou či po holení podrážděnou pokožku. Hodí se i jako vlasová voda.

 

PANDHY´S TM VODA Z MÁTY

Mátová voda má osvěžující a stimulační účinky, výborně se hodí ke zklidnění poraněné či na sluncem spálené pokožky. Je vhodná i na problematickou pokožku a můžeme si z ní připravit i ústní vodu.

 

PANDHY´S TM VODA Z ŘEBŘÍČKU

Řebříček je známý tím, že podporuje hojení ran a má protizánětlivý účinek. Jeho adstringentní účinek je ideální pro ošetření aknózní pleti, zklidňuje podrážděnou pokožku po holení. Může být použitý jako čistící tonikum na pleť nebo jako vlasová voda pro stimulaci vlasových folikulů a proti tvorbě lupů.

 

PANDHY´S TM VODA Z VILÍNU

Vilín (hamamelis) zvyšuje mikrocirkulaci krve, zklidňuje citlivou a iritovanou pokožku. Vzhledem k adstringentním vlastnostem oživuje a čistí mastnou pokožku, odstraňuje a reguluje tvorbu přebytečného kožního mazu, stahuje a čistí póry.

 

 

Běžná praxe

Až 4 % etylalkoholu se přidávají v průběhu destilování. Dosahuje se tak lepšího rozptýlení oleje a prodloužení trvanlivosti konečného produktu.

 

Alergické reakce

Teoreticky složení vody z květů rostlin vylučuje alergické reakce lidského těla. Hlavní složky vody – esenciální oleje mají nízkou koncentraci a prakticky nepředstavují žádné nebezpečí dokonce ani pro jednotlivce, kteří by mohli mít alergickou reakci na jednotlivý esenciální olej v původní formě.